» Güvencemiz; tecrübemiz, iş ahlakımız ve çalışma hırsımızdır.

YIKAMA HiZMETLERi

Hedefimiz sektörde aranılan bir kurum olmaktır.

denim yıkama

DENiM YIKAMA

ELBİ TEKSTİL,

Tekstil Yıkama sektöründe, denim yıkama ve denim finishing uygulamaları konularında üstünlüğünü defalarca kanıtlamış bir firmadır.Aşağıda açıklanan yıkama çeşitleri, ELBİ fabrikası, denim yıkama bölümünde sizin istediğiniz fashion dizaynlarla, profesyonel ekiplerce gerçekleştirilir.
haşıl sökme

ÖN YIKAMA

(Haşıl Sökme)

Kumaş, dokuma ve konfeksiyon için gerekli haşıl maddelerinden, yıkama işlemine başlamadan önce arındırılır. Böylece kumaşta kırık oluşumu engellenerek optimum yıkama işlemi sağlanır.
enzim yıkama

TAŞ ENZiM YIKAMA

Denim kumaşı, endüstriyel yıkama makinelerinde ponza taşlarıyla ve/veya enzimlerle istenen renk elde edilene kadar yıkanır. Ponza taşının kumaş üzerinde aşındırıcı ve boyanın kumaştan ayrılmasını sağlayan etkisi vardır. Aynı işlem düz boyalı kumaşlarda yumuşak ve farklı tuşe ve görünüm elde etmekte de kullanılır.
ağartma

AĞARTMA

Denim kumaşa uygulanabilecek son aşamadır. Kullanılan kimyasallar değiştirilerek, indigo kumaştan iyice ayrılır ve renk daha fazla açılabilir.
ELBİ TEKSTİL, her zaman beklediğinizden fazlasını verebilecek vizyona sahiptir . Biz ELBİ Tekstil olarak müşteri memnuniyetini her zaman ilk sırada tutmaktayız.

temizleme

TEMİZLEME ,

Yıkama ve taşlama işlemleri sürecinde Jean üzerinde, bağlı olmayan indigo boyar maddesi kalır. Ön yüzeyde kumaşın bulanık bir mavi görüntü oluşturarak, istenen rengin görünmesini engeller. Bu ve diğer yabancı maddelerin temizlenmesi için çoğu zaman anyonik bir deterjan kullanılır. Nonyonik deterjanlar da kullanılır ama gerek temizleme etkilerinin az oluşundan gerekse belli bir sıcaklığın üzerinde çökelme yaptıklarından dolayı tercih edilmezler.
yumuşatma

YUMUŞATMA

 Final proses olarak adlandırabilecek Yumuşatma işleminde, kumaşın nihai görüntüsü ve tuşesi yakalanır. Çoğu zaman katyonik yumuşatıcılar, zayıf asit ortamda (ph 5) kumaşa uygulanır. Amonyum esaslı olan bu maddeler, kimyasal olarak yağ içerikli grular içerir, bu grupların yapısına göre slikon veya normal yumuşatıcılar olarak adlandırırlar. Normal yumuşatıcılarla sadece yumuşak bir tuşe elde edilebilirken, daha pahalı olmaları-na karşın, slikon yumuşatıcılarla dahi ipeksi bir tuşe elde edilir. 

Yıkama Çeşitleri

Yıkanacak ürünün ne tür bir yıkamaya tabi tutulacağı şu özelliklerine bakılarak tespit edinilir: Ürünün cinsi, istenen görüntünün ve tutumun nasıl olacağı, mamulün yıkama işlemlerine dayanıklılığı, kumaşın türü gibi ana kriterlere bakılır. Denim ürünlerin yıkanması işlemi oldukça zor ve deneyim gerektiren aşamalardan oluşur. Bu konuda yapılan araştırmalar ve deneyler sonrasında ortaya çıkan formüller, yıkanan kumaşlardan farklı renk ve etkiler elde edilmesini sağlar. Biz burada başlıca yıkama çeşitlerini inceleyeceğiz:

 

Daha Fazlası »


Fashion İşlemleri

FASHION ÇEŞİTLERİ (KINDS OF FASHION WORKS),

KRİNKIL (CRINCLED , CRINCLED-LOOK), REÇİNE (RESIN), KILÇIK (AWN , STRING , BEARD ), LOKAL BIYIK (WHISKERING), ZIMPARA (SANDING-FRAYING), DESTROY(YIPRATMA) (DESTROY-TEAR), ESKİTME (MAKE TO APPEAR OLD-USED LOOK), BIYIK (WRINKLE FREE - DESTRPY MUSTACHE), ÜTÜ İZİ (IRON TRACK)

 

Daha Fazlası »

 

bıyık yıkama

Bıyık Yıkama

Elbi Tekstil

 

taş yıkama

Taş Yıkama

Elbi Tekstil

zımpara

Zımpara

Elbi Tekstil

yıpratma

Yıpratma

Elbi Tekstil

tekstil yıkama

Tekstil Yıkama

Elbi Tekstil

eskitme

Eskitme

Elbi Tekstil

buz yıkama

Buz Yıkama

Elbi Tekstil

lokal tint

Lokal Tint

Elbi Tekstil